فنگشویی چیست؟

قبل از توضیح فنگ شویی بیایید ابتدا نگاهی به گذشته و پیشینه ی آن داشته باشیم.انسان های اولیه در میان درختان و رود هازندگی میکرده اند. و هر یک از این عناصر طبیعی بخشی از خانه ی آنها محسوب میشده. اما با گذر زمان و پیشرفت بشر غار ها و سپس خانه های گلی و چوبی و با گذشت هزاران سال ساختمان های امروزی سکونتگاه انسان ها شده اند.

 فنگشویی ، علمی قدیمی ، و هنر ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی‌های پیرامونمان می‌ باشد.در واقع برای بشر شهرنشین امروزی با تمام استرس های کاری و مشغله های زندگی، فنگشویی در تلاش است تا انسان ارتباط خود را با انرژی  هایش پیرامونش به خصوص انرژی های محیط اطراف از دست ندهد. در این مقاله قصد داریم تا شما را به طور کامل با فنگشویی آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

تعادل

به بیانی دیگر فنگ شویی یک سیستم متافیزیکی و شبه فلسفی است که هدفش هماهنگ کردن افراد و محیط با یکدیگر است. بهره بردن از تمرین‌های فنگ شویی افراد را در استفاده از نیرو‌های نامرئی موجود در طبیعت بهره‌مند می‌سازد و جریان‌ساز حرکت در مسیر طبیعی جهان برای آن‌ها خواهد بود.

اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط زندگی ما جریان پیدا می کند . هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند، نتیجه اش، زندگی خوب و موفقیت برای ماست . هدف فنگ شویی هم رسیدن به همین موفقیت است .

فنگشویی هنرى است ساده، انعطاف‌ پذیر و ملموس برای :

  • افزایش نشاط
  • آرامش و تعادل

در زندگى روزمره است ، که با انواع سبک‌های دکوراسیون سازگارى دارد .

فنگ شویی دانش زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست که آغاز پیدایش آن به اندیشه‌های کهن شرقی با قدمت چند هزار ساله برمی‌گردد 

آرامش

هدف فنگ شویی

هدف فنگ شویی در مجموع خلق حس هماهنگی در خانه شما و در نتیجه زندگی شماست !

فنگ شویی ذهن ، کمک می‌کند تا فقط موقعیت‌های مثبت ذهنی و شانس خوب در محیط خلق شود ! فنگ شویی یک هنر شهودی است که حس هارمونی در آن بسیار مهم است ! شما با چند اصلاح کوچک در چیدمان منزلتان می‌توانید انرژی‌ها را با خود هماهنگ کنید .

خواستگاه فنگ شویی قاره آسیا است به همین خاطر قوانینش برای ما ایرانیان بیگانه و نا آشنا نیست و بسیاری از راه کار هایش از قدیم در فرهنگ ما و ایران باستان ما نیز وجود داشته و بخشی ازباور های کهن ما بوده است. بسیاری از راه‌کارهای این علم از قدیم‌الایام در فرهنگ ما نیز وجود داشته است . مانند شیشه های رنگی، هشت دریهای ورودی، دربهای دو لنگه، جدا بودن حمام و دستشویی ها خارج محل سکونت و

معنای فنگ شویی

معنای لغوی فنگ شویی عبارت است از :

فنگ به معنای “باد” .

شوئی به معنای “آب”.

در فرهنگ آسیای شرقی معتقدند در اثر اتحاد باد و آب ، می‌توان سلامتی و محصول خوب به دست آورد . بنابراین ” فنگ شویی خوب “ به معنای معاش و دارایی و ثروت خوب و ” فنگ شویی بد “ به معنای سختی و بیچارگی می‌باشد .

مردم چین معتقند که ” آنچه زندگی انسان را می‌سازد، نخست سرنوشت ، پس‌ازآن اقبال ، سوم فنگ شویی و در آخر انسان‌دوستی و تحصیل دانش است . “فنگشویی

خواستگاه فنگ شویی

اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است و به این معناست که چگونگی جریان پیدا کردن و چرخش انرژی از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در فضا های زندگی ما جریان پیدا می کند. فنگ شویی هنر باستانی شرقی، برای قرار دادن هر وسیله در جای صحیح خود چه در منزل و چه در فضای کار است .

مثال

خانه تکانی که مردم ما همیشه قبل از بهار انجام می دهند و آلودگی هایی که در طول سال ایجاد شده و بی نظمی هایی که به خاطر استفاده مداوم از وسایل در طول سال به وجود آمده را پاکسازی می کنند و با انرژی جدید و تازه به استقبال سال جدید می روند و فضا را از هر گونه آلودگی و انرژی های کهنه خالی می کنند.

فنگ شویی در غرب

در غرب نیز با وجودی که از آشنای غربیان با قوانین فنگ شویی بیش از ربع قرن نمی‌گذرد ، متخصصین فراوانی وجود دارند که مشاوره فنگ شویی انجام می‌دهند ! این علم در کشور های غربی به شدت علاقه مند پیدا کرده است ! آنچه در بهره‌برداری از دانش فنگشویی مهم است ، مطابقت دادن آن با امکانات موجود است ! ممکن است محلی که شما زندگی می‌کنید، یک اتاق کوچک اجاره‌ای یا یک آپارتمان یا یک ویلای بزرگ با حیاط وسیع باشد .

مهم این است که از آنچه در اختیار شماست، بهترین بهره‌برداری را داشته باشید و تا حد ممکن محل خواب، نشستن، کار و مطالعه ، حتی فنگ شویی در لباس پوشیدن شما طوری تنظیم شود که بتوانید به‌واسطه زندگی در آن بنا، آسایش و آرامش کافی را داشته باشید . بدانید که جمع‌کردن چه چیزهایی به دورتان باعث دردسر است و اضافه کردن چه چیزهایی می‌تواند حال شما را به خوب تغییر دهد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × 5 =

Call Now Button