5 نکته در انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری تاثیرات زیادی بر نمای داخلی و حس و حال فضای داخل خانه میدهد. از این رو همیشه انتخاب آن از بزرگترین چالش ها در هنگام ساخت یا بازسازی منزل است. ما در مقاله قصد داریم تا 5 نکته در مورد انتخاب کاغذ دیواری به شما بگوییم تا بتواند در این انتخاب به شما کمک کند.همچنین اگر انتخاب رنگ نیز برایتان سخت است میتوانید از مقاله رنگ های مناسب پذیرایی یا رنگ های مناسب اتاق خواب کمک بگیرید.

اگر برای بازسازی یا ساخت خانه ی خود نیاز به کمک یا مشاوره دارید میتوانید با مشاورین خدمات ساختمانی مقیمی همراه باشید.

  • خانه ی خود را کادو نکنید.

یادتان باشد قصد شما از استفاده از کاغذ دیواری در منزل یا فضای اداری زینت بخشی آن فضاست. حال اگر در استفاده از کاغذ دیواری افراط کنید چه میشود؟

سعی کنید در استفاده از کاغذ دیواری به خصوص طرح های شلوغ و رنگ های متعدد، زیاده روی نکنید .این کاغذ دیواری ها تنها برای یک یا نهایتا دو دیوار (در یک فضای بزرگ) مناسب هستند.

در اغلب خانه‌های کوچک و متوسط بهتر است برخی از دیوارها را فقط رنگ کرده و به صورت کاملا ساده در نظر بگیرید و کاغذ دیواری های شاخص را برای یک دیوار نمایشی نگاه دارید.

  • خانه ی خود را تاریک نکیند.

از انتخاب کاغذ دیواری هایی با تونالیته های رنگی تند و تیره رنگ خصوصا وقتی که نقش و طراحی های برجسته و شاخصی دارند، برای تمام یا بخش عمده ای از دیوارهای منزل تان خودداری کنید،

رنگ های تیره و طرح های شلوغ فضا را تاریک تر و کوچکتر از آنچه که هست نمایش میدهند ؛ از این رو استفاده از این سبک کار ها در مقیاس زیاد برای هیچ فضایی پیشنهاد نمیشود.

به جای استفاده از رنگ های شلوغ و تیره میتوانید از رنگ های روشن و طرح های ساده استفاده کنید. تا فضای دلباز و روشنب را داشته باشید.

  • استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه

کاغذ دیواری برای استفاده در پذیرایی یا اتاق ها طراحی شده است اما برخی افراد به دلایلی می خواهند از این متریال در آشپزخانه نیز استفاده کنند.

این افراد باید به یاد داشته باشند که آشپزخانه به‌خودی‌خود یک فضای شلوغ و پر از انواع وسیله و اسباب ریز و درشت است و اضافه کردن رنگ‌ها به میزان زیاد، بر هرج‌ومرج آن اضافه می‌کند.

اگر تمایل به استفاده از کاغذ دیواری هایی با طراحی‌های بزرگ و برجسته مانند منظره دارید بهتر است بدانید که این کاغذ دیواری تنها در یکی از دیوارهای منزل و به عنوان یک تابلوی دیواری بزرگ و یک اکسسوری شاخص استفاده می‌شوند.

به این معنا که پوستر مورد نظر شما باید در دیواری نصب شود که بیشتر در معرض دید و توجه قرار دارد و نمی توانید تمام بخش های دیوار را به وسیله چنین کاغذ دیواری و طرحی که جنبه نمایشی دارد بپوشانید.

این مکان می تواند دیوار پشت تلویزیون، دیوار پشت تخت خواب در اتاق، دیوار رو به درب ورودی در اتاق کودک و نوجوان و دیوار مقابل درب ورودی در لابی یا پیش ورودی منزل باشد. کاغذ دیواری های سه بعدی برای فضاهای اداری و تجاری یک گزینه بسیار عالی و پوشش مناسب و اقتصادی برای تزیین دیوارها به شمار می روند.

کاغذ دیواری شلوغ

  • تاثیر کاغذ دیواری بر بزرگتر نمایش دادن فضا

برای بزرگ جلوه دادن فضا، می‌توانید از کاغذ دیواری ها به رنگ روشن با طراحی‌های ریز استفاده کنید. کاغذ دیواری های تیره، فضا را کوچک‌تر و تاریک‌تر ازآنچه که هست نشان می‌دهند و کاغذ دیواری هایی با گل های درشت و طراحی های شاخص بزرگ می توانند فضای کوچک را شلوغ و آشفته به نمایش بگذارند.

همچنین اگر فضای شما سقف های کوتاهی دارید میتوانید از خطوط عمودی برای مرتفع تر نشان دادن فضا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − 2 =

Call Now Button