راهنمای نور‌پردازی مناسب

آنچه در این مطلب برسی میشود پنهان
1. راهنمای نور‌پردازی مناسب

وقتی صحبت از نور مصنوعی می شود، مهم است که عاقلانه انتخاب کنید. انواع مختلفی از نور مصنوعی موجود است که هر کدام ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد خود را دارند. در این مقاله از خدمات ساختمانی مقیمی در مورد ترفند ها و روش های صحیح نور پردازی صحبت میکنیم.

رایج ترین انواع آن عبارتند از لامپ های رشته ای، لامپ های فلورسنت فشرده (CFL) و لامپ های دیود ساطع کننده نور (LED). لامپ های رشته ای انتخاب سنتی هستند، اما مصرف انرژی چندانی ندارند و در مقایسه با سایر گزینه ها طول عمر کمتری دارند. لامپ های CFL نسبت به لامپ های رشته ای کارایی انرژی بهتری دارند و عمر طولانی تری دارند. از سوی دیگر، لامپ های LED کم مصرف ترین گزینه هستند و می توانند سال ها دوام بیاورند.

نورپردازی ساده

عوامل مهم در زمان نورپردازی

هنگام انتخاب نور مصنوعی، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود.روشنایی و شدت یکی ملاحظات مهم است، زیرا بر میزان روشنایی یک فضا تأثیر می گذارد.

دمای رنگ عامل دیگری است که باید در مورد آن فکر کنید. دمای رنگ های مختلف می تواند حال و هوای متفاوتی را در یک اتاق ایجاد کند. به عنوان مثال، نور سفید گرم محیطی دنج و آرامش بخش را ایجاد می کند، در حالی که نور سفید سرد، احساس روشن تر و انرژی بخشی را ایجاد می کند.

بهره وری انرژی نیز باید در نظر گرفته شود، زیرا به کاهش مصرف برق و کاهش قبوض آب و برق کمک می کند.

برخی از وسایل نورپردازی

انتخاب وسایل نورپردازی مناسب
علاوه بر انتخاب نوع مناسب نور مصنوعی، انتخاب وسایل روشنایی مناسب برای ارتقای فضای خود به همان اندازه مهم است. چراغ های آویز، لوسترها و نورپردازی مسیر انتخاب های محبوبی برای افزودن سبک و عملکرد به اتاق هستند.

هنگام انتخاب وسایل روشنایی، اندازه و مقیاس نقش مهمی در اطمینان از تناسب مناسب وسایل در داخل فضا را دارند. ملاحظات سبک و زیبایی شناسی نیز باید با موضوع طراحی کلی اتاق هماهنگ باشد. عملکرد و هدف فاکتورهای کلیدی هستند که باید در نظر داشته باشید؛ فضاهای مختلف به انواع مختلفی از وسایل روشنایی نیاز دارند تا عملکردهای مورد نظر خود را به طور موثر انجام دهند.

نورپردازی

راه های نور پردازی خلاقانه
راه حل های نورپردازی خلاقانه می توانند حس جادویی را به هر فضایی اضافه کنند. نورپردازی تاکیدی یکی از راه‌های دستیابی به این هدف با برجسته کردن آثار هنری یا ویژگی‌های معماری، ایجاد نقاط کانونی است که توجه را جلب می‌کند و علاقه بصری را افزایش می‌دهد.

همچنین با قرار دادن لامپ های قابل تنظیم یا دیوارکوب ها در مناطق استراتژیک می توان از آن برای ایجاد یک گوشه مطالعه دنج استفاده کرد. Task Lighting یکی دیگر از راه حل های خلاقانه است که بر روشن کردن فضاهای کاری خاص مانند میزها تمرکز دارد. در آشپزخانه، روشنایی کار می تواند عملکرد را با ارائه روشنایی هدفمند برای تهیه و پخت غذا افزایش دهد.

نورپردازی آشپزخانه

سخن آخر
در نتیجه نمی توان اهمیت نورپردازی را در تغییر شکل یک فضا نادیده گرفت. نوع مناسب نور مصنوعی همراه با وسایلی که با دقت انتخاب شده اند، می تواند محیط و عملکرد هر اتاق را ارتقا دهد. هنگام انتخاب نور مصنوعی، توجه به عواملی مانند روشنایی و شدت، دمای رنگ و کارایی انرژی ضروری است. وسایل روشنایی باید بر اساس اندازه و مقیاس، سبک و ترجیحات زیبایی شناختی و همچنین هدف و عملکرد مورد نظر آنها انتخاب شوند. بنابراین از آزمایش با گزینه های مختلف نور نترسید تا بهترین را برای شما پیدا کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × دو =

Call Now Button