گل های آپارتمانی

نهداری از گل و گیاه در منزل نه تنها باعث زیبایی خانه میشود بلکه روحی تازه نیز در خانه می دمد. اما گیاهان موجودات زنده ای هستند که نیاز به مراقبت و نگهداری دارند ولازم به ذکراست هر گل و گیاهی را در محیط خانه نمی توان نگهداری کرد. در پست قصد داریم چند گیاه آپارتمانی و شرایط نگهداری از آن را برایتان شرح دهیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

  • سانسوریا

نگهداری از سانسوریا (Sansevieria) یا گیاه شمشیری نیز مانند هر گیاه دیگری شرایط ویژه ای دارد که در صورت آگاهی نداشتن از آن، هیچوقت نمیتوانید بیشتر از چند هفته، از این گیاه لذت ببرید.

با وجود سرسخت بودن و مقاومت، گل سانسوریا حساسیت های به خصوص و در عین حال ساده ای دارد که اکثریت از آن بی اطلاع اند و با سهل انگاری، این گیاهان زیبا را از بین میبرند.
بهترین محل نگهداری و دمای مناسب گل سانسوریا

سانسوریا گیاهی آپارتمانی بوده و بهترین محل برای نگهداری از آن، نزدیک پنچره ای پر نور و محلی کم رفت و آمد و به دور از هرگونه آسیب است که شرایط رشد گیاه را به بهترین نحو فراهم می‌کند. گلدان سانسوریا باید به دور از کودکان، حیوانات خانگی، وسایل گرمایش و سرمایشی و نور کاملا مستقیم باشد.

اگر در خانه احساس راحتی میکنید و دما باعث آزارتان نمیشود، به احتمال زیاد شرایط نگهداری گل سانسوریا را فراهم کرده اید.

آبیاری سانسوریا؛ آب دهی به گیاهی صرفه جو

آبیاری سانسوریا اصلا کاری پیچیده و زمان بر نیست. برخلاف اکثر گل های آپارتمانی، سانسوریا در برابر کم آبی مقاوم است؛ البته به این معنا نیست که کلا به آب نیازی ندارد و مانند کاکتوس ها در کمبود آب سرزنده خواهد ماند.

گل سانسوریا در فصل های گرم به هفته ای یک بار ، و در فصل های سرد سال به دو هفته یا ۱۰ روز یک بار آبیاری نیاز دارد. این روش آبیاری مناسب ترین راه برای مراقبت از گیاه سانسوریا است پس دقت داشته باشید که برای آبیاری سانسوریا در تابستان و زمستان نیاز دارید تا به دمای هوا و میزان نور آفتاب دقت کنید.

سانسوریا

  • نخل آپارتمانی بادبزنی یا اریکا پالم (Fan palms)

 نخل ها در کنار احساس خوشی که منتقل می‌کنند، خاصیت پاکسازی و تصفیه کنندگی محیط هم دارند.
معروف‌ترین انواع نخلهای آپارتمانی، ماداگاسکار، نخل مرداب، نخل بادبزنی و اریکا است؛ البته انواع نخل ها بسیار گسترده‌است

نخل بادبزنی رشد آهسته‌ای دارد و به صورت یک درختچه آپارتمانی رشد می‌کند. این گیاه با رشد آهسته‌ای که دارد همانند، یک عضوی جدانشدنی یار و همدم شما در روزهای تنهایی است.

اگر نور کافی و مستقیم خورشید را روزانه دریافت می‌کنید، حتما از این نخل تزئینی آپارتمانی، نگهداری کنید؛ زیرا همانند یک فرزند، دلسوز و هم صحبت شما است.

  • آبیاری: متوسط
  • نور: زیاد + ۴ ساعت نور مستقیم روزانه
  • خاک: خاک رسی + خاک ماسه‌ای

نخل بادبزنی همانطور که اشاره کردیم به نور مستقیم نیاز دارد، اما چون این گیاه جزء گیاهان آپارتمانی مقاوم است در سایه هم زنده می‌ماند. بهتر است در هنگام نگهداری این گیاه مراقب میزان آبیاری نیز باشید و از دادن آب سرد به این گیاه خودداری کنید.

نخل

  • گل زاموفیلیا

زاموفبلیا (Zamioculcas zamiifolia) نه تنها هوا را تصفیه میکند بلکه میتواند با مقدار کمی توجه، در بهترین شرایط سلامتی زندگی کند و طبق فنگ شویی بهترین انرژی را به شما تقدیم کند. بدون شک این گیاه با رنگ های زیبای خود، سلامت روح و جسم را برای تمام افراد با هر میزان مشغله ای، به راحتی فراهم میکند و به همدمی چرمی برای شما تبدیل میشود.

اگر بخواهیم مقاومت بالا، بی دردسری، زیبایی و مفید بودن را در یک گیاه جمع کنیم، آن گیاه بدون شک زاموفیلیا خواهد بود. از این رو افراد علاقه مند به صرفه جویی در انرژی عاشق زامیفولیا میشوند. این گیاه که جای خود را در خانه های اکثر ایرانیان باز کرده است، شاخه های بلندی دارد که برگ های کوچک، تقریبا گرد و سبز براق به آن متصل هستند.

اگر با دقت به گیاه زاموفیلیا و طرح برگ های آن نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که برگ ها به گونه ای هستند که انگار بر روی آن ها واکس کشیده اند و این گل آپارتمانی را به گزینه ای ویژه تبدیل کرده است.

نگهداری از زاموفیلیا

برای زاموفیلیا باید بدانید که این گیاه بسیار سر به زیر و سازگار است! میتواند با نور کم، متوسط و کمی روشن کنار بیاید اما نوری که می پسندد، نور متوسط و مایل به کم است.

اگر در خانه شما آفتاب به طور مستقیم میتابد فراموش نکنید که گیاه زاموفیلیا را جایی قرار دهید که نور مستقیم بر روی برگ های آن نتابد زیرا در این صورت دچار گرمای بیش از حد میشود و از بین میرود.

زاموفبلیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × 4 =

Call Now Button