تعمیرات و بازسازی ساختمان

تعمیرات و بازسازی ساختمان

مجموعه فعالیت هایی که باعث میشود تا یک ساختمان مجددا قابل سکونت و استفاده باشد را بازسازی ساختمان میگویند. بازسازی ساختمان به صورت جزئی و همچنین کلی انجام میشود که در روش جزئی بازسازی تنها یک بخش از ساختمان و در روش کلی تمام قسمت های ساختمان که ممکن است بیرون و یا داخل سازه باشد مورد مرمت قرار میگیرد. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث میشود تا قسمت های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان میبخشد. بازسازی ساختمان لوکس و تعمیرات ساختمان هزینه های هنگفت تعویض ساختمان را ندارد و بسیار مقرون بصرفه تر میباشد.

تصمیم به بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان اصلا ساده نیست. چرا که کارهای زیادی باید انجام شود تا وضعیت نابسامان یک خانه قدیمی مثل روز اول شود. با توجه به این مورد، بهتر است بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان را به صورت پروژه در نظر گرفت. قابل ذکر است که برای تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان باید شخصی را انتخاب کرد که تجربه و مهارت قابل قبولی در این زمینه داشته باشد تا بتواند مناسب ترین راه حل‌ها را برای خدمات تعمیرات منزل و بازسازی ساختمان به شما پیشنهاد دهد؛ و از بهترین مصالح استفاده کند. به گونه ای که هزینه بازسازی ساختمان رشد بسیاری نسبت به برآورد بودجه مورد نیاز پیدا نکند.

اگر قصد تعمیرات و بازسازی منزل خود را دارید به ما در تماس باشید .

تعمیر ساختمان با بازسازی ساختمان چه تفاوتی دارد؟

انجام تعمیرات ساختمان بیشتر برای حفظ امنیت و راحتی افرادی که در ساختمان هستند لازم می‌شود. برای خیلی از ماها پیش آمده است که مشکلی کوچک مانند ترک خوردگی قسمتی از دیوار خانه، شکستگی کاشی‌های کف و … به وجود آید؛ اما اعضای خانه زمان و دانش کافی برای انجام تعمیرات نداشتند و این خرابی به مرور زمان تبدیل به یک مشکل بزرگ تر در ساختمان شده است. قابل ذکر است که اگر کار خدمات تعمیرات منزل را در کمترین زمان با یک شرکت تعمیرات ساختمانی در میان گذاشته شود، نه تنها مشکل بزرگتر نمیشود بلکه هزینه تعمیرات ساختمان را برای شما به صورت کلی در آینده پایین خواهد آورد. 

بهتر است قبل از بازسازی ساختمان و تعمیر ساختمان به سوالات زیر پاسخ دهید:

قبل از این که برای بازسازی ساختمان و تعمیرات منزل خود دست به کار شوید، لیستی از کارهایی که قرار است انجام دهید و یا اگر ایده ای دارید، تهیه کنید و به پیمانکار یا شرکت ساختمانی مورد نظر خود بدهید. این لیست می‌تواند در قالب پرسش‌های زیر باشد:

 • هدف از بازسازی ساختمان چیست؟
 • کدام قسمت‌های ساختمان نیاز به تعمیر دارد؟
 • کدام قسمت‌ها را می‌خواهید تغییر دهید؟
 • چقدر می‌توانید برای بازسازی ساختمان هزینه کنید؟
 • سبک دکوراسیون مورد نظر برای خانه یا ساختمان چیست؟
 • در هر قسمت از ساختمان چه مواردی اضافه شوند؟
 • و در آخر سقف بودجه ما برای بازسازی چقدر است؟

پیشنهاد می‌کنیم با این پرسش و پاسخ را با بقیه افراد در منزل به بحث بنشینید.این کار باعث میشود هم خودتان از انتظارات و نیازها آگاه شوید و هم پیمانکار یا شرکت خدمات ساختمانی در زمان مراجعه برای بازدید یا شروع کار از تغیرات لازم آگاه شود و همچنین با برآورد هزینه و زمانی که میخواهید بابت تعمیرات یا بازسازی بگذارید تمهیدات لازم را انجام دهید.

نیاز به مشاوره برای بازسازی یا تعمیرات دارید؟

منظور از بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان کاری فراتر از تعمیر ساختمان است که معمولا به تعمیر دیوار، تعمیر کاشی و دیگر کارهای جزئی تر تعمیراتی محدود نمی‌شود. با توجه به گروه مهندسین تعمیرات ساختمان و شرکت بازسازی ساختمان که انتخاب می‌کنید، کار تعمیر و بازسازی ساختمان می‌تواند از قسمت‌های اساسی و از زیربنای ساختمان شروع شود و تا طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل ادامه یابد و به طور کلی ساختمان شما را از نو بسازد.

آپارتمان‌های مسکونی یکی از ساختمان‌هایی هستند که به خاطر رفت و آمد زیادی که در آن‌ها وجود دارد نیاز به نوسازی دارند. درخواست صاحبان ساختمان در بازسازی آپارتمان، بیشتر مربوط به تعمیرات کلی‌تر آپارتمان، بهینه سازی فضا برای استفاده بهتر از آپارتمان‌های‌کوچک و تغییر دکوراسیون داخلی می‌باشد. اما بازسازی آپارتمان محدود به این کارها نمی‌شود و می‌تواند بسیار گسترده تر باشد. به طور کلی باید بگوییم که هر تغییری در جهت بهتر شدن استحکام، مقاوت و ظاهر ساختمان صورت بگیرد، بازسازی و نوسازی ساختمان محسوب می‌شود. 

میزان تخریب ساختمان80%
80%
هزینه متریال و مصالح70%
70%
هزینه استاد کار و کارگر60%
60%
هزینه های جانبی مثل حمل و نقل و …50%
50%

نحوه برآورد هزینه بازسازی ساختمان و تعمیر ساختمان

این روز ها با توجه به گسترش شهر نشینی و جمعیت شهر های بزرگی همچون تهران ، آپارتمان نشینی بیشتر رایج است و خانه های ویلایی کمتر به چشم میخورند و این موضوع خود یکی از عوامل بازدارنده برای بازسازی و حتی تعمیرات جزئی است . هزینه های بازسازی و تعمیرات هم که خود از موارد مهم هستند که به آن در ادامه میپردازیم.

 

هزینه بازسازی ساختمان از مواری است که حتما در ابتدای کار باید مشخص و طبق نظر شما بودجه بندی شود. هزینه بازسازی خانه با توجه به نوع تغییراتی که قرار است انجام شود؛ تعیین می‌شود. یعنی به طور خلاصه هرچه تغییرات بیشتر باشد هزینه بازسازی ساختمان و آپارتمان بیشتر خواهد بود. به طور کلی چون تعداد مراحل بازسازی ساختمان و حجم تعمیر ساختمان (تعمیرات ساختمان) در مقدار هزینه بازسازی منزل تاثیر زیادی دارد و برای هر پروژه ای متفاوت است، به همین دلیل، نمی‌توان قیمت بازسازی ساختمان را به صورت دقیق مشخص نمود.

 

خرابی های موجود در پیکره ساختمان، اتصالات و نشتی های ساختمان، مشکلات تاسیساتی ساختمان مؤثر است. بطور کلی هزینه بازسازی خانه و منازل قدیمی با توجه به فعالیت‌هایی که انجام می‌شود تعیین می‌گردد. بازسازی ساختمان در واقع یک راهکار اقتصادی در مقایسه با تخریب و ساخت یک ساختمان جدید است (به خصوص اگر فرصت کوتاهی برای اعمال تغییرات دارید).

هزینه دستمزد متخصصان هم به میزان حجم کار و تعداد روزهای کار آن‌ها بستگی دارد و به طور روزمزدی تعیین می‌شود. به طور مثال برای پروژه بازسازی منزل تعداد کل روزهای کار و میزان حجم کار را مشخص کرده و به مشتری اعلام می‌کنند.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان

در یک پروژه بازسازی ساختمان، باید قبل از شروع پروژه به صورت دقیق برآورد شود. بازسازی ساختمان شامل در بخش‌های مختلفی از ساختمان مانند بازسازی سرویس بهداشتی، آشپزخانه و یا کل ساختمان انجام می‌شود. عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان عبارتند از:

 • متراژ پروژه بازسازی
 • تغیر نقشه داخلی
 • هزینه بازسازی سرویش بهاشتی و حمام
 • هزینه بازسازی آشپزخانه
 • بازسازی اتاق خواب ها

*متراژ پروژه بازسازی ساختمان

یکی از معیارهای مهم در برآورد هزینه بازسازی ساختمان، متراژ پروژه است. 

*هزینه بیمه بازسازی ساختمان

بیمه کردن ساختمان قبل از آغاز کار یکی از کارهای مهم است که باعث جلوگیری از هزینه های برآمده از خسارات مالی و بخصوص جانی در ساختمان میشود که بسته به نوع و حجم بازسازی ساختمان و کار باید توجه ویژه ای به این موضوع کرد.

بعضی از پیمانکاران در پروژه بارسازی ساختمان، آن ساختمان را بیمه می‌کنند که هزینه‌ای را در برمی‌گیرد.

*هزینه بازسازی توالت و سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی یکی از قسمت‌هایی است که ممکن است تحت عنوان یک پروژه مجزا انجام شود. پس اگر هدف از بازسازی ساختمان، تنها بازسازی سرویس بهداشتی است، بهتر است بدانید که هزینه بازسازی توالت و سرویس بهداشتی متناسب با متراژ و نوع مصالحی که استفاده می‌شود؛ تعیین می‌شود.

*هزینه بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه نیز یکی از مراحل بازسازی و تعمیرات ساختمان محسوب می‌شود. در صورتی که در نظر دارید که تنها آشپزخانه را بازسازی کنید؛ هزینه بازسازی آشپزخانه متناسب با نوع دکوراسیون، متراژ کابینت موردنیاز، هزینه کاشی کاری آشپزخانه تعیین می‌شود.

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × 3 =

فهرست