سبک کلاسیک در طراحی داخلی

سبک کلاسیک یکی از سبک های طراحی داخلی منزل است که هیچگاه قدیمی نمی‌شود و حس و  حال خانه های لوکس و اشرافی به همراه دارد. در این سبک از مفاهیمی همچون ثبات، تناسب، تقارن، سخت گیری و تجمل هویت میابد.این سبک کامل دقیق و حساس روی جزئیات است.

علیرغم رواج المان و مبلمان های سبک مدرن، دکوراسیون کلاسیک همچنان در خانه های ایرانی طرفداران زیادی دارد.  چنانچه قصد بازسازی یا انجام هر گونه تعمیرات را دارید میتوانید از خدمات ما نیز استفاده کنید.خدمات ساختمانی مقیمی در تمامی مراحل ساخت و تعمیرات همراه شماست.

سبک کلاسیک چیست؟

در ادبیات غیر آکادمیک زبان ما، غالبا معماری داخلی کلاسیک را با معماری داخلی با نام سنتی به یک مفهوم می دانند. اما تعاریف سبک کلاسیک با معماری داخلی سنتی متفاوت است و مفاهیم و شیوه های پیاده سازی آن ها با یکدیگر فرق دارد.سایت ویکی پدیا این سبک را این گونه معرفی کرده است:

“معماری کلاسیک اغلب نشان دهنده نوعی معماری است که از اصول معماری کلاسیک و کهن یونان، معماری روم (زمان ویتروویس) و همچنین اصول معماری رنسانس ایتالیا نشات گرفته است. سبک های معماری متعددی مانند معاصر و نئوکلاسیک از معماری کلاسیک نشات گرفته و بعدا هویت خودشان را یافته اند اما واژگان مشترک زیادی میان این سبک ها وجود دارد.”پذیرایی به سبک کلاسیک

اصطلاح معماری کلاسیک به هر نوع معماری که از فلسفه زیباشناختی کهن استفاده می کند، اشاره دارد. به صورت کلی معماری کلاسیک با “معماری سنتی” یا معماری بومی متفاوت است اما غالبا اصول مشترکی در میان آن ها وجود دارد.

زیبایی این سبک معمولا با تقارن، چیدمان منطقی و نظم دقیق تعریف می شود و به صورت خلاصه، معماری کلاسیک باستان (و حتی معاصر) معماری و ساخت بنا بر اصول ریاضیات و اشکال و قالب های هندسی دقیق و منظم است.

معرفی سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون کلاسیک در واقع یک نوع دیزاین به سبک سنتی غربی ست که تغییراتی مطابق زمانه حال در آن صورت گرفته است. در دکوراسیون کلاسیک تک تک اجزا در یک هماهنگی دقیق ، با نظم مشخص و تعریف مبتنی بر اصول دکوراسیون انتخاب شده و چیدمان می شوند.

تقارن و هندسه مشخص، نظم و فاصله اصولی، رنگ و نقوش خاص و مطرح و استفاده از متریال (مصالح) ارزشمند برگرفته از طبیعت مانند چوب، صدف، عاج، سنگ مرمر و دیگر المان های لوکس جزء جدایی ناپذیر این سبک معماری داخلی محسوب می شوند.

سبک کلاسیک در اتاق خواب

ویژگی ها در دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک مشخصه های متعددی در دکوراسیون داخلی دارد که برخی از آن ها با سایر سبک ها مانند نئوکلاسیک یا حتی مدرن مشترک بوده و برخی مخصوص همین سبک خاص هستند. در کتاب ها و منابع مختلف، ویژگی های مختلفی ذکر شده است.

اما در یک جمع بندی کلی هفت ویژگی بارز سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی که در اکثر دیزاین و چیدمان های انجام شده به این سبک مشاهده می شوند. به این شرح هستند:

  • نظم در تک تک اجزا
  • تقارن در چیدمان
  • حکاکی و منبت کاری های پیچیده در مبلمان
  • دیوارکوب های شاخص و گچبری های برجسته
  • تونالیته های رنگی غیرخالص و اصیل
  • اکسسوری های لوکس و آنتیک
  • بکارگیری مصالح با کیفیت و ارزشمند

نهارخوری در سبک کلاسیک

به طور کلی در این سبک هر چیزی محل قرارگیری مخصوص به خود را دارد و شما نمیتوانید بر اساس علاقه وسایل خود را جایگذاری کنید. هر مبلمانی با هر شان و ابعادی، لازمست در مکان مشخصی چیدمان شود و با اکسسوری های کاملا هماهنگ و معین تزیین شود.

نظم سبک کلاسیک طوری است که در یک فضای محدود خیلی سخت ممکن است بتوانید تغییر دکوراسیون بدهید و جایگاه مناسب دیگری برای مبلمان و تزیینات وابسته به آن ها بیابید.فاصله ها به صورت کاملا منظم و در ارتباط با کاربرد و ابعاد و رنگ اشیا تعریف می شوند و مثلا نمی توانید یک مبلمان سه نفره استیل طلاکاری شده را در فاصله ده سانتی متری یک ساعت ایستاده منبت کاری شده چیدمان کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − شش =

Call Now Button