رنگ های مناسب اتاق خواب

 اتاق خواب اولین جایی است که وقتی صبح‌ها بیدار می‌شویم و شب که به خواب می‌رویم در آن قرار داریم. به همین خاطر شاید چیدمان، دکوراسیون و رنگ اتاق خواب به نوعی از بقیه ی بخش های منزل مهم‌تر باشد. به عبارت دیگر، رنگ اتاق خواب می‌تواند در حال و هوای بقیه‌ی روز و حتی خواب شبانه اثرگذار باشد.  

انتخاب یا تغییر رنگ دیوار ها جزئی از مراحل نازک کاری ساختمان یا بازسازی آن است که ما در مقاله های مربوطه به طور کامل در مورد هرکدام توضیح داده ایم. همچنین میتواند در تزئینات داخلی منزل شما نیز اثر گذار باشد.

انتخاب نادرست رنگ‌های اتاق و رنگ بندی اتاق خواب، از نظر روانشناسی، روح و روان‌تان را به هم می‌ریزند و خواب‌تان را مختل می‌کنند. اتاق خواب در واقع خصوصی‌ترین و شخصی‌ترین بخش هر خانه‌ای است. بنابراین بهتر است طراحی و چیدمان آن به بهترین شکل صورت بگیرد و شخصی‌سازی شود تا هر چه بیشتر در آن احساس راحتی کنید.

خدمات ساختمانی مقیمی در ادامه این مقاله شما را برای یافتن رنگ مناسب اتاق خواب بزرگسالان و کودکان همراهی میکند. تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

بهترین رنگ‌ اتاق خواب برای بزرگسالان

  • آبی، آرام بخوابید.

رنگ آبی در انواع و اقسام تناژها بهترین رنگ برای اتاق خواب یا رنگ کمد دیواری اتاق خواب و حتی رنگ درب اتاق شماست. براساس علم روانشناسی رنگ‌های اتاق، طیف‌های مختلف رنگ آبی به خاطر ایجاد احساس آرامش و خونسردی در شما کیفیت خواب شما را به بالاترین درجه ممکن و کابوس‌هاس شبانه را به پایین‌ترین میزان ممکن می‌رسانند. طبق آمار میانگین ساعات خواب در یک اتاق آبی رنگ، ۷ ساعت و ۵۲ دقیقه است.رنگ آبی برای اتاق بزرگسال

  • رنگ زرد: گرم و نرم

زرد یک رنگ گرم و آرام بخش و از جمله بهترین انتخاب‌ها برای ایده رنگ اتاق خواب است. به نظر می‌رسد کسانی که در اتاق خواب‌هایی به رنگ زرد می‌خوابند سریع‌تر به خواب می‌روند و به طور میانگین ۷ ساعت و چهل دقیقه می‌خوابند. ترکیب رنگ‌ اتاق خواب زرد آبی، زرد و سبز برای اتاق خواب یک انتخاب ترکیبی ایده‌‌آل است. علاوه بر این رنگ استخوانی هم برای اتاق خواب انتخاب خوبی است.

رنگ زرد برای اتاق بزرگسال

  • رنگ سبز :آرام‌بخش و طبیعی

طیف‌های مختلف رنگ سبز برای اتاق خواب کیفیت و کمیت خواب را بهبود می‌بخشند. سبز زیتونی و سبز چمنی بهترین گزینه‌ها از میان تناژهای مختلف رنگ سبز برای اتاق خواب هستند به خصوص برای آن‌هایی که سبز را به آبی ترجیح می‌دهند. طبق علم روانشناسی رنگ‌ها، میانگین ساعت خواب در یک اتاق خواب سبز ۷ ساعت و سی و شش دقیقه است.

رنگ سبز برای اتاق بزرگسال

  • رنگ نقره‌ای: شیک و لوکس

اگر به دنبال یک رنگ شیک و لوکس برای تم رنگ در اتاق خواب‌ یا حتی رنگ درب اتاق خواب می‌گردید به گزینه «نقره‌ای» فکر کنید. رنگ نقره‌ای باعث می‌شود سریع‌تر به خواب بروید و بنابراین گزینه مناسبی برای افرادی است که معمولا طول می‌کشد تا خواب‌شان عمیق شود و زیاد در رختخواب وول می‌خورند. میانگین ساعات خواب کسانی که در اتاق خواب نقره‌ای می‌خوابند ۷ ساعت و سی و سه دقیقه است.

رنگ نقره ای برای اتاق بزرگسال

  • رنگ نارنجی: هضم راحت غذا و یک خواب راحت

طیف‌های مختلف رنگ گرم نارنجی از جمله بهترین انتخاب‌ها برای رنگ اتاق خواب بزرگسال، رنگ اتاق دخترانه و حتی پسرانه و رنگ اتاق خواب نوجوان محسوب می‌شوند. علاوه بر این رنگ نارنجی به هضم بهتر غذا، بهبود عملکرد معده و نیز آرام کردن درد معده و در نتیجه یک خواب راحت کمک می‌کند. میانگین ساعات خواب در یک اتاق نارنجی ۷ ساعت و بیست و هشت دقیقه است.

رنگ نارنجی برای اتاق بزرگسال

بهترین رنگ اتاق خواب برای بچه‌ها

بهترین رنگ اتاق خواب برای بچه‌های زیر هشت سال مجموعه‌ای از رنگ‌های گرم و سرد هستند. طیف‌های مختلف رنگ زرد، نارنجی و صورتی بهترین انتخاب‌ها برای رنگ اتاق خواب بچه‌های زیر ۸ سال براساس علم روانشناسی رنگ‌ها هستند.

  • رنگ آبی برای اتاق خواب بچه‌ها

رنگ آبی آرامش‌بخش است. تمرکز کودک را بیشتر کرده و برای درس خواندن و مطالعه رنگ آبی مناسب است. رنگ آبی برای بچه‌هایی که تپش قلب بالایی دارند مناسب بوده و آنها را آرام می‌کند.

رنگ آبی برای اتاق کودکان

  • رنگ زرد اتاق خواب بچه

رنگ زرد احساس بشاش بودن، شادابی و انرژی را در کودک برمی‌انگیزد. کودکانی که در اتاق‌های زرد بازی یا مطالعه می‌کنند تمرکز بیشتر و حافظه کارایی‌تری دارند. اما استفاده از این رنگ در اتاق کودکانی که مشکل خواب دارند، شب‌ها به سختی می‌خوابند یا صبح‌ها خیلی زود از خواب بیدار می شوند چندان توصیه نمی‌شود.

رنگ زرد برای اتاق کودکان

  • رنگ سبز؛ بهترین انتخاب رنگ اتاق

رنگ سبز سرشار از طراوت است. روح کودک را جلا می‌دهد و باعث طراوت و شادابی و درس خواندن بچه می‌شود. رنگ سبز برای بچه‌هایی که زمان زیادی را برای درس خواندن در اتاق می‌گذرانند بسیار مناسب است.

رنگ سبز برای اتاق کودکان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک + 9 =

Call Now Button