معرفی 5 گیاه آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی راهی عالی برای افزودن زندگی، بافت و زیبایی به خانه شما هستند. گیاهان با جذب آلاینده ها و دی اکسید کربن به تصفیه هوا کمک می کنند و در عین حال اکسیژن را در جو آزاد می کنند. آنها همچنین می توانند سطح استرس را کاهش دهند، خلق و خوی را تقویت کنند و مزایای روانی مانند کاهش احساس تنهایی یا افسردگی را ارائه دهند.

علاوه بر این، گیاهان آپارتمانی حتی می توانند با به دام انداختن آلرژن ها مانند ذرات گرد و غبار در برگ هایشان به آلرژی کمک کنند. با وارد کردن برخی از گیاهان آپارتمانی به خانه خود، محیط زندگی سالم تری ایجاد خواهید کرد که نه تنها ظاهر بهتری دارد، بلکه رفاه شما را نیز افزایش می دهد!

تا انتهای این مقاله همراه خدمات ساختمانی مقیمی باشید و چنانچه قصد خرید این گیاهان یا هرنوع گیاه دیگری را دارید می‌توانید از طریق این سایت اقدام کنید.

 گیاه آپارتمانی مار

گیاه مار یک ساکولنت همیشه سبز با برگهای شمشیری شکل است. می توان آن را در انواع مختلف یافت، از گونه های معمولی سبز  تا ارقام کمیاب تر و از نظر بصری چشمگیرتر. این گیاه آپارتمانی با قابلیت نگهداری آسان در طیف وسیعی از آب و هواها و شرایط نوری رشد می کند و آن را به انتخابی ایده آل برای باغبانان مبتدی یا کسانی که سبک زندگی پرمشغله ای دارند تبدیل می کند.

وقتی صحبت از نیازهای آب و هوایی به میان می آید، گیاه مار دماهای گرم را بین 65 درجه فارنهایت تا 90 درجه فارنهایت (18 تا 32 درجه سانتی گراد) ترجیح می دهد. به آب زیادی نیاز ندارد زیرا به خشکی مقاوم هستند و فقط زمانی باید آبیاری شوند که خاک خشک شود. علاوه بر این، این گیاه در محیط های کم رطوبت نیز به خوبی عمل می کند، بنابراین نیازی به مه پاش نیست!

گیاه آپارتمانی مار

از نظر شرایط نور، گیاهان مار در هر نقطه از نور غیر مستقیم خورشید تا نور مصنوعی متوسط رشد خواهند کرد. تا زمانی که گیاه شما حداقل 4 ساعت نور غیرمستقیم در روز دریافت کند، باید در داخل خانه به خوبی عمل کند. اگر به دنبال بهترین نتایج هستید، نگه داشتن گیاه خود در نزدیکی یک پنجره آفتابی قطعا مفید خواهد بود!

مراقبت و نگهداری از گیاه مار نسبتاً ساده است. فقط مطمئن شوید که آنها را بیش از حد آبیاری نکنید (در ماه های تابستان هر 2 هفته یکبار آبیاری کنید) و اگر برگها به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید زرد شدند یا شروع به قهوه ای شدن در لبه ها کردند آنها را از نور مستقیم خورشید دور کنید. علاوه بر این، کود دهی هر 6 ماه یک بار با استفاده از هر کود مایع عمومی به حفظ سلامت گیاهان شما کمک می کند!

 گیاه آپارتمان پوتوس

پوتوس به دلیل داشتن شاخ و برگ جذاب و سهولت مراقبت یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه همیشه سبز دارای برگ های براق قلب شکل است که می تواند سبز جامد، زرد رنگارنگ یا سفید باشد. برای آویزان کردن سبدها عالی است زیرا با ساقه های بلند پر از برگ های قلبی شکل به زیبایی به سمت پایین می آید.

از نظر آب و هوا، پوتوس دماهای گرم را بین 65 تا 90 درجه فارنهایت (18 تا 32 درجه سانتی گراد) ترجیح می دهد. آنها از نظر نیاز آبی بسیار بخشنده هستند و فقط زمانی نیاز به آبیاری دارند که خاک برای لمس خشک شود. بنابراین مراقب سطح رطوبت خاک خود باشید! علاوه بر این، آنها در محیط های با رطوبت بالا بهترین عملکرد را دارند اما می توانند شرایط رطوبت کم را نیز تحمل کنند.

گیاه آپارتمانی پوتوس

شرایط نور برای این گیاه باید نور غیر مستقیم خورشید تا نور مصنوعی متوسط در داخل خانه باشد. فقط مطمئن شوید که گیاه شما حداقل 4 ساعت نور غیرمستقیم در روز برای بهترین نتیجه دریافت می کند! اگر متوجه زردی یا قهوه‌ای شدن لبه‌ها شدید، آن‌ها را از نور مستقیم خورشید دور کنید زیرا ممکن است از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید لذت نبرند.

مراقبت و نگهداری واقعاً آسان است – هر 2 هفته یک بار در ماه های تابستان و یک بار در ماه در ماه های سردتر برای آبیاری گیاهان پوتوس شما کافی است. شما هم نیازی به کود دهی ندارید، فقط هر 6 ماه یک بار از کود مایع عمومی استفاده کنید اگر می خواهید کمی عشق بیشتری به گیاهان خود داشته باشید!

پیچک انگلیسی

پیچک انگلیسی  تاک کوهنوردی همیشه سبز است که به دلیل شاخ و برگ زیبا و توانایی رشد سریع خود بر روی دیوارها، نرده ها یا سطوح دیگر شناخته شده است. این گیاه آپارتمانی دارای برگ‌های سبز تیره براق با رگه‌های زرد است و می‌توان آن را هم به شکل‌های متنوع و هم به رنگ‌های جامد یافت.

پیچک انگلیسی انگلیسی Ivy دماهای گرم را بین 65 تا 90 درجه فارنهایت (18 تا 32 درجه سانتی گراد) ترجیح می دهد. به آب زیادی نیاز ندارد زیرا کاملاً به خشکی مقاوم است، اما باید در ماه های تابستان هر 2 هفته یک بار آبیاری شود، زمانی که خاک برای لمس خشک است. آنها همچنین در محیط‌های مرطوب بهترین عملکرد را دارند، بنابراین مه‌پاشی گهگاهی به آنها کمک می‌کند تا گیاهان شما سالم به نظر برسند!

گیاه آپارتمانی پیچک

از نظر شرایط نوری، این گیاه در هر جایی از نور غیر مستقیم خورشید تا نور مصنوعی متوسط در داخل خانه رشد می کند. با این حال، اگر می خواهید پیچک شما به بهترین شکل ظاهر شود، حداقل از 4 ساعت نور غیر مستقیم در روز در نزدیکی یک پنجره آفتابی بهره می برد. اگر متوجه زردی یا قهوه‌ای شدن لبه‌ها شدید، آن‌ها را از نور مستقیم خورشید دور کنید زیرا ممکن است از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید لذت نبرند.

مراقبت و نگهداری از پیچک انگلیسی به تلاش کمی نیاز دارد – فقط مطمئن شوید که آنها را بیش از حد آبیاری نکنید و در صورت نیاز آنها را از نور مستقیم خورشید دور کنید. کود دهی هر 6 ماه یک بار با استفاده از کودهای مایع عمومی نیز باید به سلامت گیاهان شما کمک کند!

سرخس بوستون

سرخس بوستون گیاهی همیشه سبز با شاخه های سبز و شاداب است که در اندازه ها و اشکال مختلف یافت می شود. این گیاه آپارتمانی محبوب عادت به افتادگی دارد که آن را برای آویزان کردن سبدها یا دنبال کردن روی میزها و طاقچه‌ها عالی می‌کند.

سرخس بوستون از نظر آب و هوا دماهای گرم را بین 65 تا 80 درجه فارنهایت (18 تا 27 درجه سانتی گراد) ترجیح می دهد. آنها به بادهای سرد بسیار حساس هستند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در ماه های زمستان از پنجره های باز دور نگه دارید! آنها در محیط های مرطوب بهترین عملکرد را دارند، بنابراین مه آلود کردن گیاهان شما گاهی به حفظ سلامت آنها کمک می کند!

گیاه آپارتمانی سرخس

شرایط نور برای سرخس بوستون باید نور غیر مستقیم خورشید تا نور مصنوعی متوسط در داخل خانه باشد. فقط مطمئن شوید که گیاه شما حداقل 4 ساعت نور غیرمستقیم در روز برای بهترین نتیجه دریافت می کند! اگر متوجه زردی یا قهوه‌ای شدن لبه‌ها شدید، آن‌ها را از نور مستقیم خورشید دور کنید زیرا ممکن است از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید لذت نبرند.

مراقبت و نگهداری نسبتاً ساده است – زمانی که خاک در لمس خشک می شود آبیاری کنید، اما از نشستن این سرخس در خاک خیس خودداری کنید زیرا باعث پوسیدگی ریشه می شود. علاوه بر این، کود دهی هر 6 ماه یکبار با استفاده از کودهای مایع عمومی باید به حفظ سلامت و شادابی گیاهان شما در تمام طول سال کمک کند!

 گیاه آپارتمانی دیفن باخیا

دیفن باخیا گیاهی همیشه سبز و چند ساله با برگ های درشت و براق است که در رنگ ها و طرح های مختلف وجود دارد. این گیاه آپارتمانی دارای شاخ و برگ های پررنگ با لکه های سفید یا زرد روی سطح است. آن را به یک فضای جذاب برای هر خانه یا فضای اداری تبدیل می کند!

از نظر آب و هوا، دیفن باخیا دمای گرم را بین 65 تا 85 درجه فارنهایت (18 تا 29 درجه سانتی گراد) ترجیح می دهد. آنها به بادهای سرد بسیار حساس هستند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در ماه های زمستان از پنجره های باز دور نگه دارید! آنها همچنین در محیط‌های مرطوب بهترین عملکرد را دارند، بنابراین مه‌پاشی گاهی اوقات به گیاهان کمک می‌کند تا سالم به نظر برسند!

شرایط نور برای این گیاه باید نور غیر مستقیم خورشید تا نور مصنوعی متوسط در داخل خانه باشد. فقط مطمئن شوید که گیاه شما حداقل 4 ساعت نور غیرمستقیم در روز برای بهترین نتیجه دریافت می کند! اگر متوجه زردی یا قهوه‌ای شدن لبه‌ها شدید، آن‌ها را از نور مستقیم خورشید دور کنید زیرا ممکن است از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید لذت نبرند.

گیاه آپارتمانی دیفن باخیا

مراقبت و نگهداری نسبتاً ساده است – زمانی که خاک در لمس خشک می شود آبیاری کنید، اما از نشستن این سرخس در خاک خیس خودداری کنید زیرا باعث پوسیدگی ریشه می شود. علاوه بر این، کود دهی هر 6 ماه یک بار با استفاده از کودهای مایع عمومی باید به حفظ سلامت و شادابی گیاهان شما در تمام طول سال کمک کند. برای تشویق رشد، شاخه‌های قدیمی که از بین رفته‌اند را قطع کنید تا برگه‌های جدید جای آن‌ها را بگیرند. در نهایت، گردگیری منظم و پاک کردن برگ ها را فراموش نکنید که گردش هوای مطلوب را در اطراف شاخ و برگ تضمین می کند و در نتیجه آفات را از گیاه دیفن باخیای محبوب شما دور می کند!

نتیجه

داشتن گیاهان آپارتمانی نه تنها از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است، بلکه فواید بسیاری برای سلامتی و تندرستی شما نیز دارد. مطالعات نشان داده اند که داشتن چند گیاه داخلی می تواند به تصفیه هوا، کاهش سطح استرس، افزایش بهره وری، افزایش خلاقیت و بهبود تمرکز کمک کند. علاوه بر این، نگهداری از آنها آسان است و برای حفظ بهترین ظاهر خود به حداقل تلاش نیاز دارند!

اگر در خانه‌داری گیاهان تازه کار هستید، با چیزی مانند پوتوس یا پیچک شروع کنید – هر دوی اینها از نظر نیاز به نور و نیاز به آب بسیار بخشنده هستند، بنابراین گیاهان شروع کننده عالی حتی برای مبتدیان هستند! هنگامی که با مراقبت از این نوع گیاهان احساس راحتی کردید، می توانید به سراغ گیاهان چالش برانگیزتری مانند سرخس یا دیفن باخیا بروید که مراقبت بیشتری را می طلبند، اما همچنان در داخل خانه (یا خارج از خانه) خیره کننده به نظر می رسند.

هنگامی که گیاهان آپارتمانی را به خانه خود وارد می کنید، ابتدا مطمئن شوید که مکان مناسب را انتخاب کرده اید – این به معنای توجه به میزان نور دریافتی هر منطقه در طول روز و همچنین میزان رطوبت موجود است. به این ترتیب می توانید تعیین کنید که کدام نوع گیاه برای آن فضای خاص مناسب تر است. علاوه بر این، مطمئن شوید که هر گونه آفات یا بیماری احتمالی به طور تصادفی با خرید جدید شما همراه نباشد، با بررسی دقیق آن قبل از آوردن آن به داخل. در نهایت، از قبل در مورد تکنیک های مراقبت مناسب تحقیق کنید تا بدانید دقیقاً چه کاری باید انجام دهید تا گیاهان خود را شاد و سالم نگه دارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده + چهار =

Call Now Button