تعمیر و بازسازی ساختمان در بسیاری از موارد می‌تواند به اندازه احداث ساختمان مهم باشد. در واقع گاهاً در مسیر تعمیرات ساختمان، به ساختار و حتی دکوراسیونی کاملاً جدید از یک ساختمان قدیمی می‌رسیم. بنابراین بیشتر افراد به دنبال خدمات تعمیرات ساختمان و بازسازی آن هستند تا بتوانند با هزینه کمتر، خانه‌ی خود را نوسازی کنند. اما در تعمیر و بازسازی ساختمان نیز نکات حائز اهمیت بسیاری وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. یکی از همین موضوعات، هزینه تعمیرات ساختمان است. این هزینه، بسته به نوع تعمیرات و گستره‌ی آن، می‌تواند متفاوت باشد. البته این تفاوت قیمت در پایتخت و شهرستان‌ها با تفاوت بیشتری همراه است. اگر شما در آستانه‌ی بازسازی یا تعمیرات ساختمان خود در شهر تهران هستید، حتماً با ما همراه شوید.

تعمیر و بازسازی ساختمان در تهران
«تعمیرات ساختمان» چه تفاوتی با «بازسازی ساختمان» دارد؟

تعمیرات ساختمان «Building repairs» به تعمیر قسمت‌های آسیب دیده یک ساختمان اشاره دارد. برای مثال، تصور کنید که دیوارهای یک خانه ترک برداشته، موزاییک یا سرامیک‌های آن دچار شکستگی شده‌اند، لوله‌های آب فرسوده هستند و بسیاری دیگر از مشکلات این‌چنینی ایجاد شده است. در تعمیرات ساختمان، صرفاً به حل کردن این مشکلات پرداخته می‌شود. اما بازسازی ساختمان «Reconstruction of the building» معمولاً پس از تعمیرات قرار می‌گیرد. در واقع مرحله تعمیرات ساختمان، قبل از بازسازی آن انجام می‌شود. وقتی قسمت‌های آسیب‌دیده و فرسوده ساختمان برطرف شدند؛ حالا نوبت به بازسازی قسمت‌های بلااستفاده خانه می‌رسد. در واقع، در مسیر بازسازی ساختمان می‌توان به موارد زیر پرداخت:

1) تنظیم مجدد زیربنای ساختمان
2) بهینه سازی فضای خانه
3) نوسازی قسمت‌های قدیمی
4) تغییر دکوراسیون
یک نکته در بازسازی ساختمان وجود دارد. گفتیم که این مرحله پس از تعمیرات قرار می‌گیرد. اما اگر ساختمان نیاز به تغییر زیربنا داشته باشد، بخشی از مرحله بازسازی، قبل از تعمیرات قرار می‌گیرد. چون باید به زیربنا قبل از هر مورد دیگری پرداخته شود. عملیات بازسازی می‌تواند قسمتی از ساختمان یا کل آن را در بر بگیرد.

تعمیرات و بازسازی ساختمان در تهران با چه اهدافی صورت می‌گیرند؟

تعمیر و بازسازی ساختمان
تعمیرات ساختمان و بازسازی آن در شهر تهران با دو هدف عمده‌ی زیر انجام می‌گیرد:
1) استفاده شخصی
گاهاً افراد یک ملک چند سال ساخت را در تهران خریداری می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند پس از تعمیر و بازسازی، خود در آن ملک ساکن شده و کلاً با نیت استفاده شخصی، اقدام به تعمیر و بازسازی آن می‌نمایند.
2) معامله ملک
برخی از افراد ملک‌های متعددی را خریداری می‌کنند و پس از تعمیر و بازسازی، آن‌ها را با قیمت‌های بالاتر به فروش می‌رسانند. طبیعتاً قیمت یک ساختمان تعمیر و بازسازی شده از قیمت یک ملک غیرتعمیری بالاتر است.
چه تعمیرات ساختمان و بازسازی آن با نیت استفاده شخصی یا معامله آن صورت بگیرد،‌ در هر صورت باید زمان، بودجه و انرژی کافی برای تعمیر و بازسازی آن صرف شود.

تعمیرات و بازسازی ساختمان به چقدر زمان نیاز دارد؟

زمان کافی برای تعمیرات ساختمان و همچنین بازسازی آن می‌تواند بین 2-3 هفته تا 4-6 ماه زمان نیاز داشته باشد. هفته‌های اول صرف بازسازی‌های زیربنایی و تعمیرات اولیه می‌شود. 4 تا 8 هفته هم برای بهینه‌سازی فضای خانه و تغییر دکور آن زمان لازم دارد. دیگر تغییرات قابل انجام در ساختمان‌ها نیز می‌تواند چند هفته دیگر به طول بینجامد.

هزینه بازسازی و تعمیرات ساختمان در تهران چقدر است؟

هزینه تعمیرات ساختمان، ارتباط مستقیمی با نوع تعمیرات آن دارد. طبیعتاً هر ملک یا ساختمان، متراژ و نقشه متفاوتی دارد. تعداد فرسودگی‌ها نیز در هریک از آن‌ها متفاوت است. این موارد سبب شده تا هزینه تعمیرات ساختمان و بازسازی آن، بسته به هر ملک متفاوت باشد. اگر شما صاحب یک ساختمان هستید و می‌خواهید هزینه تعمیرات ساختمان خود را مشخص کنید؛ برای این کار باید از متخصصان حوزه تعمیرات و بازسازی ساختمان، مشورت بگیرید. خدمات ساختمان مقیمی در تهران می‌تواند در این زمینه، از طریق شماره‌ تماس زیر به شما مشاوره بدهد:
 73 79 528 0912
مشاوره اگر همراه با بازدید از ملک شما باشد، می‌تواند هزینه تعمیرات ساختمان را با دقت بیشتری برای شما مشخص کند. پس اگر ملک شما در تهران است، به راحتی می‌توانید هزینه آن را از کارشناسان ما جویا شوید.

همچنین میتوانید از طریق فرم زیر درخواست مشاوره خود را ثبت کنید:

در تعمیر و بازسازی ساختمان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

گفتیم که تعمیرات ساختمان و بازسازی آن با یک سری نکات تکمیلی همراه است. در واقع برای این که بازسازی ملک ما با دقت و کیفیت مطلوبی صورت بگیرد، باید به این موارد توجه داشته باشیم:
1) انتخاب یک شرکت بازسازی قابل اعتماد
شرکت‌های بسیاری در تهران وجود دارند که خدمات تعمیرات ساختمان، بازسازی و نوسازی آن را به همشهریان ارائه می‌کنند. اما فعالیت برخی از این شرکت‌ها با کیفیت و دقت بالاتری همراه است. به طوری که می‌توانید مطمئن باشید، عملیات تعمیرات و بازسازی را دقیقاً بسته به نیاز و سلیقه شما انجام می‌دهند. شما می‌توانید با مشاهده نمونه کار این شرکت‌ها به کیفیت فعالیت ‌آن‌ها پی ببرید.
2) طراحی جدید ملک
یک طرح ایده‌آل برای بازسازی ملک خود در نظر بگیرید. اگر هیچ طرحی نداشته باشید، نمی‌توانید برای بازسازی آن اقدام نمایید. برای ایجاد یک طرح زیبا و بهینه، می‌توانید از یک مهندس معماری کمک بگیرید. البته گاهاً شرکتی که فعالیت بازسازی را برای شما انجام می‌دهد، می‌تواند در طراحی نیز به شما کمک کند.
3) تخصیص وقت و بودجه مناسب
گفتیم که هزینه تعمیرات ساختمان به نوع تغییرات آن وابسته است. با بررسی موارد فوق، می‌توان بودجه لازم برای انجام تغییرات را مشخص کرد. حالا وقت آن است که هزینه و بودجه کافی را برای این امر مهیا سازید. بدون داشتن بودجه، نمی‌توان اقدام به تعمیر و بازسازی کرد.
4) اخذ مجوز شهرداری
برخی از تغییرات و تعمیرات مانند «کف‌سازی»، «سفیدکاری»، «نقاشی»، «تعویض در و پنجره»،‌ «تعمیرات لوله و سیم»، «نصب کولر و شوفاژ» و دیگر اقدامات از این دست به هیچ مجوزی نیاز ندارند. اما برخی فعالیت‌های عمقی‌تر مانند «جابه‌جایی دیوار و راپله‌ها»، «تغییر کاربری پارکینگ و حذف دیوارهای باربر آن» و دیگر فعالیت‌های ممنوعه در تغییر ساختمان به اخذ مجوز از شهرداری نیاز دارد.
5) تأمین ایمنی ساختمان
هرگز در هیچ مرحله از کار تعمیرات و بازسازی از مراحل ایمنی آن چشم‌پوشی نکنید. این ایمنی می‌تواند شامل ایمنی کارکنان و همچنین ایمنی فعالیت‌های انجام شده باشد. بیمه کردن ساختمان می‌تواند به این امر کمک کند.

سخن نهایی
تعمیرات ساختمان و بازسازی آن،‌ یک امر کاملاً تخصصی است که حتماً باید زیر نظر تکنسین‌های این حرفه انجام شود. برخی از افراد به‌صورت خودسر اقدام به تعمیرات و بازسازی منزل خود می‌نمایند. اما چنین تعمیراتی از کیفیت و دوام کافی برخوردار نخواهد بود. اگر شما به دنبال یک تعمیرات و بازسازی اصولی برای منزل خود هستید، همین حالا با تکنسین‌های ما در خدمات ساختمانی مقیمی ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × 5 =

Call Now Button