نماد سایت خدمات ساختمانی مقیمی|متخصص در تعمیرات و بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان از روش‌های متداول بهبود کیفیت محیط کار و زندگی است. عموما زمانی که شما یه ملک یا ساختمان جدید را خریداری میکند قبل از جابه جایی به ساختمان جدید برخی تغییرات در آن صورت میگیرد که به بازسازی معروف است. خدمات ساختمانی مقیمی در تمام مراحل بازسازی و تعمیر ساختمان همراه شماست.

تفاوت بازسازی و نوسازی

نوسازی به معنای تخریب کلی بنای قدیمی و ساخت بنایی جدید به صورت کامل است در حالی که بازسازی یا مرمت، به معنای رفع مشکلات، خرابی‌ها و زیباسازی بناهای فرسوده‌ایست که قسمت‌های اصلی آن مانند: سقف، دیوار‌ها، ستون‌ها، کف و همچنان سالم هستند و با یک مرمت خوب تا سال‌ها می‌توانند عمر کنند. مزیت این تعمیر ساختمان نسبت به نوسازی هزینه کمتر، سرعت انجام بیشتر و دخالت کمتر در ترکیب بنا به خاطر عملیات ساختمانی سبک‌تر است.

بازسازی چیست؟

بازسازی به منظور ترمیم و مرمت ساختمان برای افزایش طول عمر یک بنا و به دلیل بهبود کیفیت آن بنا انجام می‌شود. بازسازی هر ساختمانی جنبه های مختلفی دارد و یک عملیات تخصصی محسوب می شود و قبل از شروع انجام عملیات، بررسی های کامل توسط متخصصان انجام می شود. در این عملیات مشکلات ساختاری ناشی از فرسودگی و گذر زمان باید برطرف شوند.

لازم است بدانید بازسازی ممکن است جزئی و یا کلی باشد. بازسازی جزئی به این معناست که این کار را فقط برای قسمت های خاصی از ساختمان مانند سالن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و غیره به کار ببرند. اما همیشه بازسازی جهت ترمیم انجام نمی‌شود. گاهی بازسازی را برای زیباتر شدن فضا نیز انجام می دهیم.

دلایل بازسازی ساختمان

این کار میتواند دلایل مختلفی داشته باشد مهم ترین آنان عبارتد از :

گاهی اوقات عواملی همچون حوادث طبیعی ، ساخت و ساز در اطراف ساختمان ، عمر ساختمان و…. میتواند باعث فرسودگی و آسیب (جزئی یا کلی) به ساختمان شود که میتوان با یک تعمیر ساختمان را به محلی عالی برای سکونت یا کار تبدیل کرد.

گاهی ممکن است مالک تصمیم به تغییر کاربری سازه دهد در این صورت افراد باید دکوراسیون داخلی ساختمان را تغییر داد. این تغییر کاربری میتواند در مورد کل ساختمان یا بخشی کوچکی از آن صدق کند.

یکنواختی در محل زندگی یا کار باعث افت روحیه و بازدهی افراد میشود. ما میتوانیم هر از چند گاهی با تغییر دکوراسیون داخلی رنگ و روحیه ای تازه به ساختمان و ساکنین آن بدهیم.

قوانین بازسازی ساختمان

همانطور که در مقاله پروانه کسب چیست و مراحل دریافت آن شرح دادیم؛ اطلاع از قوانین مربوط به ساختمان و بازسازی و نوسازی میتواند شما را در این مسیر کمک کند. اما به طور مختصر چنانچه تغییرات مورد نظر ما تغییری در نقشه اصلی ساختمان ایجاد نکند انجام هرگونه تغییرات بدون مجوز امکان پذیر است برخی از این تعمیرات عبارتند از:

و تمامیه تعمیرات زیر حتما باید با مجوز صورت بگیرد:

در این مقاله به بررسی بازسازی و تفاوت آن با نوسازی پرداختیم. به طور کلی بازسازی عموما تغییراتی نه چندان بزرگ است که باعث افزایش طول عمر ساختمان ، زیبایی ظاهری آن و افزایش راحتی زندگی در آن میشود؛ اما در نوسازی خانه های بسیار قدیمی و غیر قابل سکونت را تخریب و به شکا مدرن می سازیم. این دو واژه عموما بسیار به جای یکدیگر به کار برده می شوند. خدمات ساختمانی مقیمی با داشتن تیمی مجرب شما را در انجام کلیه مراحل بازسازی و نوسازی همراهی میکند.

 

 

 

خروج از نسخه موبایل