نماد سایت خدمات ساختمانی مقیمی|متخصص در تعمیرات و بازسازی ساختمان

خدمات ساختمانی عالی برای زندگی در یک شهر عالی!

خدمات ساختمانی

خدمات ساختمانی، از آن جمله خدماتی است که همه ما – چه ساکن آپارتمان باشیم و چه ویلا نشین، چه مستاجر باشیم و چه صاحبخانه – به آن نیاز داریم.
فکر نمی کنم نیازی باشد دلیل آن را توضیح دهم، پر واضح است که هر سازه ای، نیازمند رسیدگی و تعمیر است؛ اصلا نام ساختمان، با مفهوم ساخت و ساز پیوند ابدی دارد و از همان خشت اول تا هر زمان که یک سازه به جا است، آمیخته به ساختن و ساختن های دوباره است!
خدمات ساختمانی، شامل خدمات و کارهای تخصصی با موضوعات مختلف برای قسمت های گوناگون ساختمان بوده و یکی از مهم ترین زیرمجموعه های خدمات ساختمانی، مربوط به تعمیرات و بازسازی ساختمان است.

خدمات ساختمانی چیست؟

هر ساختمانی در گذر زمان، دچار فرسودگی می شود.
برخی فکر می کنند که خدمات ساختمانی فقط برای مواقعی است که قرار باشد یک ساختمان، بازسازی شود؛ در حالیکه این طور نیست.
ساختمان ها، چه تازه ساز و جدید باشند و چه قدیمی، به انواع خدمات ساختمانی نیاز دارند.
خدمات ساختمانی، شامل خدمات نگهداری و مراقبت از بخش های مختلف ساختمان نیز هست.
منظور از خدمات نگهداری، بررسی و بازبینی به موقع و رسیدگی منظم به ساختمان است.
عوامل فرسایشی که باعث ایجاد صدمات در بخش های مختلف یک ساختمان می شوند، یا از محیط بیرون و شرایط منطقه ای نشات می گیرند و یا شامل فرسودگی های ناشی از کاربری و استفاده توسط ساکنین هستند.


به هر حال، حتی اگر یک ساختمان خالی از سکنه و متروک باشد، به مرور زمان، مشمول این تغییرات و آسیب ها می شود و نیاز به تعمیر و بازسازی خواهد داشت.
خدمات ساختمان، باید توسط افرادی انجام شود که به صورت تخصصی، مهارت و تجربه کافی را داشته و با بخش های مختلف ساختمان آشنا باشند.
بخش های تاسیساتی، سقف و کف، لوله کشی، سیستم برق و الکتریکی، دیواره ها، نمای بیرونی و نمای داخلی، عایق بندی، سیستم امنیتی و تمهیدات ایمنی، تهویه، سرمایش و گرمایش، مسیرها و ابزار دسترسی مانند آسانسور، و … از جمله قسمت های یک سازه هستند که در خدمات ساختمانی لحاظ شده و در صورت نیاز، مورد تعمیر و بازسازی قرار می گیرند.

همسایه داری و خدمات ساختمانی!

شاید بپرسید که خدمات ساختمانی چه ربطی به حق و حقوق همسایه ها دارد، اما اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که اغلب مشکلات میان همسایه ها به ویژه در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی، ناشی از مشکلات ساختمانی است.
نم زدن کف و سقف و دیوارها، عدم عایق کاری صوتی و حرارتی مناسب، و … از جمله مسائلی است که موجب مزاحمت و دردسر برای همسایگان می شود.

شرایط لازم برای ارائه خدمات ساختمانی، از چه قرار است؟

اموری که تحت عنوان خدمات ساختمانی انجام می شود، چه برای یک بخش از ساختمان باشد و چه کل یک سازه را در برگیرد، نیازمند رعایت یک سری اصول است.


تعمیرات و بازسازی ساختمان، سخت نیست!

وقتی صحبت از ساخت و ساز، یا به قول خودمان “بنایی”، به میان می آید، اضطراب و تشویش به سراغ انسان می آید، سختی و دردسرها و هزینه بالای ساخت و ساز یک طرف و زمان بر بودن تعمیرات و بازسازی ساختمان از طرف دیگر، هر کسی را از اقدام برای تعمیر ساختمان، باز می دارد.
اما آنچه مایه دردسر است، خود کار نیست، بلکه شیوه انجام آن است!
البته که نمی توان منکر عظمت و مشکلات کار تعمیرات و بازسازی ساختمان شد و خدمات ساختمانی نیز مانند هر کار دیگری، سختی های خودش را دارد، اما اگر هر کاری، از جمله کارهای ساختمانی، به صورت کارشناسی و مهندسی شده و طبق طرح و نقشه، با مهارت و آگاهی و دانش پیش برود و با استفاده از وسایل کاربردی در زمان کوتاه و برنامه ریزی شده انجام شود، نه تنها امر ناخوشایند و دردسرسازی نیست، بلکه می تواند کیفیت و سلامت زندگی ساکنان و همشهریان ارتقا بخشد.
شهری که در آن ساختمان ها، سالم و مستحکم و زیبا هستند را تصور کنید، آنگاه به اهمیت و تاثیر خدمات ساختمانی در رفاه شهرنشینان، پی می برید!


شرکت های خدمات ساختمانی، حافظ جان شهروندان هستند!

وضعیت یک ساختمان، هم برای اهالی و ساکنین داخل آن اهمیت دارد و هم برای همسایگان و عابرین؛ مثلا فرض کنید وقتی یک ساختمان به خوبی محکم کاری شده و ضد زلزله است، هم جان ساکنینش را حفظ می کند و هم برای مردمی که در مجاور آن هستند، خطری ندارد.
یا مثلا، ساختمانی که به خوبی عایق کاری شده است، تا حد بسیار زیادی موجب کاهش هدر رفت انرژی و در نتیجه کاهش ذخایر انرژی می شود و کمتر به محیط زیست صدمه می زند.
این تنها دو نمونه از ساده ترین اثرات ساخت و ساز ایمن و اصولی در حفظ جان مردم است، به همین دلیل شرکت های خدمات ساختمانی موظف هستند، خود را حافظ جان همشهریان بدانند و آگاه باشند که چه نقش مهمی را در زندگی مردم ایفا می کنند.

خروج از نسخه موبایل