نماد سایت خدمات ساختمانی مقیمی|متخصص در تعمیرات و بازسازی ساختمان

مقایسه رنگ روغنی با انواع اکریلیک

تاثیر رنگ در طراحی داخلی

مقایسه رنگ روغنی با انواع اکریلیک

رنگ روغنی و رنگ اکریلیک جزء پر مصرف ترین رنگ های ساختمانی به شمار می آیند. این رنگ ها کاربرد ویژه ای در صنعت ساختمان دارند و در انواع مختلف با طیف های متنوع مورد استفاده قرار می گیرند.

حال، قصد داریم شما را با ویژگی ها و تفاوت های بین این دو رنگ آشنا نمائیم. اطلاع از خصوصیات این دو رنگ شما را در انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی ساختمان یاری می نماید. با ما همراه باشید.

رنگ روغنی

این رنگ یکی از رنگ های رایج است که برای سطوح مختلف از جمله سقف و دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد. روغنی که در این رنگ ها به کار می رود اصولاً از بذر گیاه کتان بدست می آید.

این روغن با مواد رنگی مخلوط می شود و رنگ روغنی پدیدار می گردد. رنگ های روغنی در دو نوع مات و براق در بازار موجود هستند و برای مصارف گوناگون به کار می روند.

رنگ های روغنی براق در مقایسه با رنگ های مات دوام و مقاومت بالاتری دارند؛ از این رو برای رنگ آمیزی درب های منزل و سطوحی که در معرض تابش آفتاب قرار دارند استفاده می شوند.

در مقابل رنگ های مات بیشتر در داخل ساختمان برای سطوح گچی و سطوحی که زیرسازی آن ها کمی ایراد دارد کاربرد دارند.

رنگ های روغنی جلوه ای شفاف و زیبا به سطوح می بخشند و در صورت ایجاد لکه بر روی آنها به راحتی می توان آن را پاک نمود. این رنگ به علت استفاده از مواد شیمیایی در تولید آن دارای بوی آزار دهنده است و خشک شدن آن نیاز به زمان دارد.

رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک از جمله رنگ هایی است که تنوع طیف های آن بی نظیر و بسیار گسترده است. این رنگ غلظت بالایی دارد و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشد.

با استفاده از رنگ اکریلیک می توان در سطح بافت ایجاد کرد و زیبایی بی نظیری به آن بخشید. حلال این رنگ آب است و به راحتی بر سطح خشک می شود.

رنگ های اکریلیک در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم هستند از این رو برای رنگ آمیزی نمای ساختمان نیز کاربرد دارند. در حال حاضر قابلیت هایی نظیر انعطاف پذیری بالا، مقاومت در برابر نفوذ آب، عدم ترک خوردگی، عمر طولانی و قابلیت شستشو این رنگ را به جایگزینی مناسب برای رنگ های روغنی تبدیل کرده است.

رنگ اکریلیک را می توان بر روی تمام سطوح اجرا نمود از جمله دیوارهای آجری، سیمانی، گچی، کناف سقف و… . رنگ اکریلیک فاقد مواد مضر و بو می باشد و هیچ عارضه ای نه برای محیط زیست و نه برای انسان ایجاد نمی کند.

تفاوت رنگ روغنی با رنگ اکریلیک

چنانچه قصد رنگ آمیزی ساختمان خود را دارید می توانید روی مشاوره‌ی ما حساب کنید. ما به شما کمک میکنیم تا در آرامش و راحتی را حس کنید.

خروج از نسخه موبایل